Menu Zamknij

dekoracyjne_oświetlenie_weselne_dj_jaro_ (3)Wstępem do wszelakich rozważań o dekoracjach świetlnych niech będą te dwa zdjęcia, zrobione w tym samym miejscu, w odstępie kilkudziesięciu sekund.

_DSC5408

Na obydwu zdjęciach Złote Arkady w Częstochowie. Miejsce organizacji wielu przyjęć, weselnych, firmowych czy rodzinnych. My odmieniliśmy salę na jeden wieczór, na potrzeby 3 Złotych Siatkarskich Andrzejek. Powyżej sala taka jaka widzicie zazwyczaj, choć już nie do końca, kolorowo podświetlona została siatka z wrzuconymi na nią piłkami. Poniżej jeden z wielu schematów kolorystycznych przygotowanych na tę noc. Czy sala się zmieniła? Sami Państwo oceńcie. Reszta zdjęć w mojej Galerii.

_DSC5410

dekoracyjne_oswietlenie_weselne_djjaro_constancja_08_2014 (4)

Powyżej nieskazitelnie biały, weselny namiot hotelu i restauracji Constancja w Częstochowie. Natomiast poniżej to samo miejsce doświetlone 24 sztukami reflektorów LED, które zazwyczaj na wejściu Państwa Młodych świecą na biało.dekoracyjne_oswietlenie_weselne_djjaro_constancja_08_2014 (3)

Ale sala nie musi być biała. Mamy na koncie zrealizowane zlecenia na totalnie bajkowe kolory, czasami Państwo Młodzi życzą sobie by ich samych i ich Gości powitała tak własnie oświetlona sala jak ta poniżej w Słonecznym Brzegu w Zawadach.
dekoracyjne_oswietlenie_weselne_djjaro_dekoracja _stolu_mlodych_ (0b)

Zanim zaczniemy omawiać dekoracje świetlne, spróbujmy uporządkować naszą wiedzę, po to by nie płacić za postawienie kilku tanich lamp pod ścianą, jak za pełną usługę. Za dekorację świetlną wzięli się właściwie wszyscy, oferują ją kwiaciarnie razem z bukietami, sale weselne posiadające jeden zestaw lamp i ustawiający je wszystkim tak samo oraz zespoły weselne i DJ`e którzy chcą w ten sposób wzbogacić swoją ofertę. Możemy podzielić dekoracje na tę która zajmuje większość sali, czyli tam gdzie siedzą zaproszeni Goście, możemy wydzielić część taneczną, oraz najważniejsze miejsce – stół Państwa Młodych.

dekoracyjne_oswietlenie_weselne_djjaro_dekoracja _stolu_mlodych_ (0a)

Światło zawsze nadaje sali uroczysty, odmienny charakter. Sala może być biała, czysta, poprawna.

dekoracyjne_oswietlenie_weselne_djjaro_constancja_08_2014 (1)

Ale sala może też być elegancka, niecodzienna i kolorowa.

dekoracyjne_oswietlenie_weselne_djjaro_constancja_08_2014 (2)

Parkiet, zawsze zyska na atrakcyjności gdy tylko dodamy mu trochę koloru, odrobinę światła, jeśli podkreślimy jego imprezowy charakter.

dekoracyjne_oswietlenie_weselne_djjaro_dekoracja _stolu_mlodych_ (0d)

Również stoły przy których zasiądą Goście, mogą wyglądać uroczyście i odmiennie zarazem, tak jak na zdjęciu zamieszczonym poniżej.

dekoracyjne_oswietlenie_weselne_djjaro_constancja_sala_ (14)

Tak do szybkiego porównania umieściłem poniżej dwie fotografie, ta sama sala, ci sami Goście, praktycznie ta sama chwila. Jedna z fotografii została wykonana w tzw. świetle zastanym, przy świecących na co dzień lampach, druga to fotografia z uruchomioną dekoracją świetlną.dekoracyjne_oswietlenie_weselne_djjaro_porownanie_01

Mimo ze wszyscy maja dobre chęci, to niewielu z nich może zrobić to w pełnym zakresie, na całej sali. Dekoracja świetlna sali to nie jeden stabilny kolor, który świeci całą imprezę. Proszę spojrzeć na zestaw fotografii umieszczony poniżej, zauważcie jak zmienia się sala gdy użyjemy różnych schematów kolorystycznych. Oczywiście poniżej to tylko przykłady, kolory dobieramy do preferencji Państwa Młodych oraz do kolorów stroików, kwiatów, dekoracji itd.

dekoracyjne_oswietlenie_weselne_djjaro_porownanie_02

Przystępując do przygotowania oprawy świetlnej przyjęcia weselnego, ustalamy z Młodymi oraz dekoratornią, podstawowy schemat koloru na Sali. W jednym przypadku byłyby to liliowy, w innym fiolet a jeszcze innym  niebieski. W zależności od jasności sali, jej ułożenia, sposobu usadzenia Gości, decydujemy się na podstawowy schemat koloru który będzie obowiązywał zawsze wtedy gdy będzie przerwa lub będą podawane posiłki.

Drugi schemat oparty na tej samej barwie jest znacznie jaśniejszy, z większą dominantą bieli, to na czas wszelakich Bardzo Ważnych Wydarzeń. Chodzi o to by Życzenia, Oczepiny, Podziękowania dla Rodziców lub wjazd tortu weselnego były widoczne i by ekipa foto-video mogła zrealizować dobry materiał bez potrzeby zapalania halogenów i doświetlania sali. Musi być wtedy jaśniej, żeby udały się wszystkie zdjęcia, film i żeby nie było ciemno.

Kolejne dwa lub trzy schematy są znacznie ciemniejsze niż ten do posiłków i przerw, na wszelakie tańce-przytulańce, jak to mówią moi Klienci. Tak żeby zachować przyjazny klimat gdy Goście tańczą blisko siebie. W momencie gdy na parkiecie trwa szalona zabawa, zadaniem zestawu oświetleniowego jest “podkręcenie” atmosfery, wtedy może mrugać, zmieniać kolory, ma pobudzać do jeszcze lepszej zabawy. Zmieniamy na bieżąco nasycenie i szybkość oraz formę zmiany do tego co prezentuje zespół lub DJ. Wszystko po to by jeszcze podkręcić zabawę, by Goście wiedzieli że Państwo Młodzi zrobili wszystko co w ich mocy by ta zabawa była jak najlepsza.

dekoracyjne_oswietlenie_weselne_djjaro_porownanie_03

Możemy również oświetlić budynek z zewnątrz, tak by Ci którzy przybywają na przyjęcie weselne od samego początku, od pierwszej chwili zostali pozytywnie nastawieni do wspólnej zabawy.

dekoracyjne_oswietlenie_weselne_djjaro_dekoracja _stolu_mlodych_ (0c)

Zapraszam do odwiedzenie Galerii która znajduje się na mojej stronie. Znajdziecie tam dużo więcej zdjęć z realizacji wykonanych na wielu salach w przeciągu kilku ostatnich miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *