Menu Zamknij

Mówiąc studniówka, mam na myśli imprezę na której wspólnie bawi sie przynajmniej 350 lub więcej osób. Imprezę która odbywa sie na olbrzymiej sali, hali sportowej lub jakimkolwiek innym obiekcie który ma swoje wymagania w zakresie nagłosnienia oraz oświetlenia. Skończyły się dawno czasy gdy młodzieży wystaczały dwa lub trzy reflektorki które bardziej oświetlały stojaki z tekstami piosenek, niż sam zespół. Młodzież która bawi się w najlepszych klubach i dyskotekach, nie zadowoli się namiastką oświetlenia. Na zdjęciu obok, scena przygotowana do studniówki LO im.H.Sienkiewicza jeszcze kilka lat temu.


Natomiast zdjęcie które znajduje się po lewej stronie pokazuje tą samą salę, przygotowaną do rozpoczęcia studniówki LO im. H.Sienkiewicza w 2011 roku. W galerii oraz poniżej znajdziecie kilka zdjęć z tej własnie studniówki, niech te fotografie przekonają Was o tym że nawet najsmaczniejsze frykasy na cudownie zastawionych stołach nie zastąpią oświetlenia które wraz z dźwiękiem tworzą atmosferę imprezy, tak bardzo potrzebną właśnie wtedy, gdy na studniówce bawią się uczniowie Waszej szkoły.

 

 

 

Kwestia nagłośnienia to również bardzo ważna sprawa. Żaden z zespołów grający przez resztę roku wesela i inne podobne imprezy nie posiada nagłosnienia zdolnego obsłużyć tak dużą imprezę jak studniówka, nawet dla 350 osób, ponieważ nie jest on mu potrzebny. Nawet jeśli zapewnia w trakcie rozmowy że takim sprzętem dysponuje, to proszę mi wierzyć, będzie on pożyczony. Daj Panie, jeśli nagłosnienie będzie pochodziło od firmy zajmującej się tym zawodowo. Tragedia może się wydarzyć jeśli w ramach przyjaźni i sąsiedzkiej pomocy zostanie on udostępniony przez inne zaprzyjaźnione kapele. Różne modele kolumn, wzmacniaczy, monitorów, spięte razem nigdy nie dadzą tak pożądanego czystego mocnego dźwięku. Będzie co prawda głośno, nie bedzie można rozmawiać przy stolikach, ale czy to będzie dźwięk? Może dlatego że pracuje jako akustyk – uczulam wszystkich na ten aspekt. Bardzo niewiele “weselnych” systemów wytrzyma całonocne studniówkowe granie. Poza tym każda profesjonalnie zajmująca sie nagłośnieniem firma ma zapasowy system nagłosnieniowy który w razie nieprzewidzianych wypadków zastąpi ten z którym własnie coś się stało.


Ja oddaję do Waszej dyspozycji systemy nagłośnieniowe tak renomowanych producentów jak Pol Audio w którym pracują cenione przez wielu akustyków w Polsce “asymetryczne” SAT212 lub w wypadku większego zapotrzebowania na dźwięk system line array Pol Audio, tym którzy kochają mocne amerykańskie brzmienie wystawiam zestaw złożony z kolumn, JBL z serią SR-X. Każdy z tych systemów testowany był, z powodzeniem, w trakcie obsługi jednej z największych imprez w regionie – Jurajskiego Lata Filmowego, gdzie rokrocznie przyjeżdza kilka tysięcy osób.

Koszt obsługi w zakresie nagłośnienia oraz oświetlenia Waszej studniówki, w rozbiciu na jednego ucznia na pewno bedzie niższy niż bilet do dyskoteki, ba bedzie on niższy niż to co wydajecie Państwo na osobę, na napoje. Nikt mnie nie przekona że normalnym jest to że nagłośnienie, oświetlenie oddaje się w przypadkowe ręce, byle tylko zaoszczędzić kilka złotych.

 

 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *